BENEFIČNÍ TURNAJ

Ročník:
2019 | 2018

2019

so 21.9.2019
od 9:00
SC Želva Dubňany


----------------------------------------


Členové spolku Šipky Dubňany, z.s. Vás zvou na 2. ročník Benefičního turnaje v elektronických šipkách.
Loni se nám podařilo vybrat pěknou částku pro malého Pavlíka a i letos chceme uspořádat turnaj na podporu těm kteří to potřebují.
Proto Vás, milovníky a fandy šipek ale i úplné začátečníky zveme na tento turnaj, tentokrát ve větším a a v prostředí velké haly Želva v Dubňanech.


----------------------------------------


Aby si na své přišli opravdu všichni tak bude turnaj rozdělen do dvou kategorií:
1) 2KO pavouk - 501 (maximálně 64 hráčů)
2) 2KO pavouk - 501 double out (maximálně 64 hráčů)


----------------------------------------


Startovné: 200 KČ
- kredity za hry si platí každý sám


Ceny:
- balíček pro každého hráče
- první 3 místa v kategorii: Poháry
- první bingo: Láhev
- první zavření 170: Láhev


----------------------------------------


8 ŠIPKOVÝCH AUTOMATŮ
PÓDIUM PRO FINÁLOVÉ ZÁPASY
POSEZENÍ V HALE
MALÉ OBČERSTVENÍ U STOLŮ
BAR S PITÍM
TOMBOLA (2 lístky ke startovnému)


----------------------------------------


Časový plán:
9:00 - 9:45 Registrace hráčů
9:50 Losování
10:00 Zahájení turnaje

cca 12:30 - 13:30 Tombola

cca 16:00 - 17:00 Finálové zápasy


Předregistrace:
Je možné se telefonicky předregistrovat a mít jistotu místa v turnaji. I tak se ale hráč musí do konce registrace potvrdit a zaplatit startovné.


Předregistrovat se můžete na telefonech: 723 098 034, 702 683 986


Životní příběh Sofinky Zálešákové

Na jaře roku 2012 se narodila krásná milá holčička. Byla trochu nedočkavá, a tak přišla na svět o měsíc dříve. Zpočátku vypadalo vše v pořádku, psychomotorický vývoj byl přiměřený. Sofinka stála už v 11-ti měsících. Pak byl delší interval, než se rozchodila. V 18-ti měsících začala chodit s došlapem na paty. Postupně se zvyšoval svalový tonus na nožkách a chůze začala být spastická. Nožky se začaly vytahovat na špičky a křížit, chůze začínala být obtížná.

V březnu 2014 byla prvně odeslána na rehabilitaci a neurologii pro podezření na diparézu. Neurologií byla diagnostikována spastická diparéza s lehkým opožděním řeči.

Od této doby dochází Sofinka pravidelně na rehabilitace, kde cvičí podle metody Vojty a Bobatha.

V loňském roce podstoupila kvůli přetrvávání equinózního postavení nožek operaci, kde byly uvolněny šlachy. Po operaci se rehabilitace ještě zintenzivnily.

V současné době holčička potřebuje celodenní zvýšenou péči maminky, asistentky a sestřičky Viktorie, která jí taky hodně pomáhá. Krátké úseky ujde, když se drží za jednu ruku, s berličkou nebo chodítkem, jinak se přemisťuje na kočárku. Pravidelně dochází na neurologii, rehabilitace, logopedii a Kociánku, kde byl navržen asistent, který Sofince pomáhá v běžné školce.

Sofinka se má čile k světu. Je to veselý smíšek, kterému chybí ke štěstí jen to, aby mohla sama bez cizí pomoci zvládat větší vzdálenosti. Než bude chodit, má před sebou ještě dlouhou cestu, ale ani ona, ani její maminka to nevzdávají. Za obdržené peníze bychom chtěli pořídit žebřiny na cvičení a trojkolo na posilování a rychlé přemisťování. Tyto věci nejsou zrovna levné, ale potřebné pro další pokrok.


hlavní strana | liga jednotlivců dubňany | liga týmů dubňany | šipková liga ratíškovice | benefiční turnaje | fotogalerie | kontakty
copyright © sipkydubnany.cz 2019